Nastupom folklora i celovečernjim koncertom „Plavog orkestra“ u Kladovu je završen 12. Etno festival, Sabor narodnog stvaralaštva koji je tokom četiri festivalska dana privukao pažnju gotovo 20 000 posetilaca.
Priredba je još jednom potvrdila da srpski ručni radovi postaju sve cenjeniji, a zahvaljujući umeću i veštini ruku kreativnih majstora odvajkada se ističe bogatstvo kulturnog nasleđa svih naših krajeva. Na braniku tradicije u Kladovu su viđeni različiti sadržaji, tako da je smotra narodnog stvaralaštva ispunila svoju misiju jer je ponovo iznedrila bogatstvo nrazličitosti čime je potvrdila da je najbolji promoter kulturne baštine i turističkih potencijala dela Srbije smeštenog tamo gde je
Dunav najlepši.
-U ulici starih zanata na stotinak štandova svoje proizvode izložili su majstori iz svih krajeva Srbije. Reč je o tkanim, heklanim, pletenim i vezenim, ali i drugi predmetima koji su nastali u radionicama u kojima se, još uvek čuvaju pomalo zaboravljeni zanati. Njihovi autori koriste znanja i veštine predaka i to je bogatstvo priredbe koja čuva od zaborava našu kulturnu i foilklornu baštinu-
kazao je David Đurđević, v.d direktora Turističke organizacije u Kladovu.
Zaposleni u Turističkoj organizaciji i lokalna samouprava dali su nemerljiv doprinos organizaciji najvećeg sabora narodnog stvaralaštva i običaja u ovom delu Srbije na koji su došli i naši sunarodnici iz dijaspore, ali i gosti iz Bugarske i Rumunije.
– Tokom četiri festivalska dana priredbu je posetilo 10.000 građana iz nama susednog Turnu Severina. To je potvrda da je Etno- festival nadmašio lokalne okvire jer postaje turistički brend opštine Kladovo. Ta činjenica nas raduje, ali i obavezuje da naredne godine budemo još bolji- poručio je Saša Nikolić, menadžer opštine Kladovo.
Projekat “Tri stuba razvoja Kladova: turizam, mala privreda i poljoprivreda“ sufinansira Opština Kladovo – „Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva“.
KOMENTARI