GRAD BOR OBEZBEDIO APARATE ZA DOM ZDRAVLJA

Grad Bor obezbedio je donaciju vrednu 2,3 miliona dinara za nabavku aparata u  Domu zdravlja.

– Nastavljamo saradnju sa Domom zdravlja i pored svih investicija koje smo već obezbeđivali, ovaj put smo obezbedili sredstva za kupovinu nove stomatološke stolice, dva ekg aparata i jedan defribilator, upravo da bi lekarima olakšali rad sa pacijentima i pomogli  zdravstvenom osoblju i pacijentima da sve intervencije budu bolje i kvalitetnije. Zdravstvo je jedna od oblasti o kojoj vodimo računa u korist naših građana. Obaveza menadžmenta je da se smanji red čekanja i da se uradi reorganizacija kada su u pitanju pregledi. Ove godine smo iz budžeta grada obezbedili sredstva za upošljavanje četiri doktora i osam medicinskih sredstava – kazao je Aleksandar Milikić, gradonačelnik grada Bora.

Stomatološka stolica smeštena je na Dečijoj stomatološkoj službi Doma zdravlja. Ljiljana Ilić, načelnica te službe izrazila je zahvalnost gradskom rukovodstvu što je izašla u susret potrebama ovog odelenja.

– Dobili smo stomatološku jedinicu koja sadrži stolicu, radne delove za sestru i lekara,  instrumente koji idu uz jedinicu, instrument za skidanje kamenca, turbinu koja ima svetlo, jako je bitna i sisaljka kao i fuster koji omogućava suvo radno polje tako da deci  interevencija može da se odradi u što kraćem roku i mnogo kvalitetnije – kazala je Ilićka.

Direktorica Doma zdravlja Vesna Radosavljević naglasila je da je ova pomoć grada Bora bila itekako potrebna.

– Pomoć je zaista bila neophodna naročito stomatološkoj ordinaciji, koja je posle 30 godina dobila novu stomatološku stolicu, koja vredi 1,2 miliona dinara. Stomatologija je dobila i od Udruženja građana „Vajfert“  polovnu stomatološku stolicu. Imamo izuzetnu saradnju sa lokalnom samouoravom. Nadam se da će i sledeće godine biti prilike za kupovinu još nekih aparata neophodnih, naročito na pedijatriji. Dobili smo i defribilator najsavremeniji, koji će pored korišćenja u službi hitne medicinske pomoći  moći da se koristi i na pedijatriji jer iz momenta može da deluje i može se krenuti sa reanimacijom deteta bez ikakvog prethodnog dopunjavanja aparata. Jedan ekg aparat biće smešten u Službi opšte medicine a jedan ide Medicini rada – kazala je Radosavljevićeva.

Ona je naglasila da se do kraja godine očekuje nabavka još jednog vozila hitne pomoći.

–  Očekujemo još jedno vozilo hitne pomoći koje nam je Ministarstvo zdravlja obećalo, potpisan je ugovor i očekujemo da će do kraja godine stići. Trenutno imamo dva reanomobila i jedan danster koji su novijeg datuma. Što se tiče hitne medicinske pomoći opremljeni smo kompletno za rad na terenu. Problem nam je jedna mobilna ekipa i u saglasnosti smo sa ministartsvom, određeno je da na ovaj broj stanovnika jedna ekipa bude realizovana. Radimo na tome da zbog ovdašnjeg ali i otvaranja još jednog novog rudnika dobijemo još jednu ekipu i čekamo na saglasnost Ministarstva. Nedostaje nam za sada još četiri lekara za rad u Službi zbrinjavanja odraslog stanovništva. Što se tiče Hitne službe, sa jednom ekipom smo zbrinuti ali ukoliko dobijemo saglasnost za još jedan mobilni tim, onda će nam trebati još dva doktora – kazala je Radosavljevićeva.

Letica Petrijanović, načelnica Službe za zdravstvenu zaštitu dece i omladine, školske dece sa razvojnim savetovalištem i savetovalištem za mlade izjavila je da će defribilator biti korišćen za pacijente kod teških i hitnih stanja.

– Najčešće se koristi kod školske dece a može i kod predškolaca,  mada do sada nismo  imali  decu tog uzrasta sa tako teškom patologijom – kazala je Petrijanovićeva.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *